Tag : pejac

Балканленд

Пејачот Давид Темелков поминува низ тежок период во животот: После успешната операција на ногата пополека закрепнувам

Muzika24
Македонскиот пејач Давид Темелков, кого пошироката музичка јавност во регионот го запозна при учеството и...
Музика на кирилица

Музичарот Бени Шаќири кандидат за градоначалник на Скопје од ЛДП и ДОМ (Фото)

Filip
Поп-рок музичарот Бени Шаќири денеска беше промовиран како кандидат за градоначалник за Скопје на коалицијата...