Tag : pejacka

Магазин

Погледнете: Како звучат светски познатите Адел и Сиа на балкански начин (Видео)

Muzika24
Поранешната пејачка на групата “Диванхана”, Шејла Грдиќ, неодамна на својот Инстаграм профил постираше интересни преработки...
Музика на кирилица

Мартија првпат јавно зборуваше за новото момче, и ги откри деталите за врската со фудбалерот Чурлинов (Видео)

Muzika24
Младата пејачка Мартија Станојковиќ има ново момче и тоа не било кој, туку еден од...
Балканленд

Преслава прослави 18 години на сцената со нова песна (Фото+Видео)

Muzika24
Неодамна една од најпознатите бугарски пејачки Преслава прослави успешни 18 години на музичката сцена. Таа...
Имам нешто да те прашам

Александра Јанева: Сите посакуваме Новата година да биде подобра од претходната (Фото+Видео)

Muzika24
Родена е во Струмица на 25-ти мај во 1995-та година. Таа е позната македонска поп...
Премиера

Нова песна и видео спот на прекрасната пејачка на македонска народна песна Елена Андоновска (Фото+Видео)

Muzika24
Како што не известуваат од тимот на познатата и популарна македонска пејачка на народна музика...