Tag : pepa dimitrova

Премиера

Пепа својата најнова песна ја промовираше со видео спот (Видео)

Muzika24
На својот YouTube канал, познатата македонска поп пејачка Пепа Димитрова го промовираше најновиот видео спот...
Музика на кирилица

Пепа всабота промовира нова песна и видео спот

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, македонската поп пејачка Пепа Димитрова всабота ќе ја промовира...
Музика на кирилица

Пепа Димитрова песната “Длабоко” премиерно ќе ја изведе во сабота, на “Макфест” (Фото)

Muzika24
Со интересни фотографии на својот фејсбук профил, Пепа Димитрова објави дека снима нов видео спот....
Музика на кирилица

Пепа Димитрова: Поминете го Велигден со саканите, негувајте го своето, слушајте македонска музика! (Фото+Видео)

Muzika24
Во пресрет на Велигденските празнувања, да се потсетиме на една не толку нова, ама одлична...
Имам нешто да те прашам

Пепа Димитрова: Во 2021 посакувам нови песни, видеоспотови, албум и семејна среќа (Фото+Видео)

Muzika24
За Пепа Димитрова и 2020-та, колку и да беше тешка, беше работна и исполнета година....