Tag : performans

Магазин

Руска балерина на -15 степени го одигра „Лебедово езеро“

Muzika24
Руската балерина Илмира Баграутинова, од светскиот познат театар „Марински“, на петнаесет степени под нулата, на...
Фестивали

Музичко-актерски перформанс „Патеки“ во Хераклеа (Галерија)

Filip
Со музичко-актерскиот перформанс „Патеки“ во режија на Јован Ристовски започна овогодинешното издание на Фестивалот на музика...
Музика на кирилица

Давид Нешкоски Трио ја воодушевија бугарската публика

Muzika24
На нивната мини турнеја во Варна, соседна Бугарија, тие настапуваа како специјални гости на Интернационалниот...