Tag : pesna

Балканленд

Последната снимена песна на Маринко Роквиќ се вика „Te noći kada umrem“

Filip
Композиторот Миша Мијатовиќ проговори за смртта на својот близок соработник, пејачот Маринко Роквиќ и ги...
Балканленд

Бресквица со песна му порача на бившиот: „Бон воајаж, иди љубави моја“ (Видео)

Filip
Анџела Игњатовиќ попозната како Бресквица, денес ја промовираше својата прва соло песна. Песната е насловена...