Tag : pesni

Во прв ред

Со песни, сеќавања и манифестации Крушево ќе го одбележи 43 роденден на Тоше Проески

Muzika24
Спомен домот на Тоше Проески на Гумење во Крушево со повеќе манифестации денес ќе потсети...
Балканленд

Јосипа Лисац не се предава, дојде со бастун на својот концерт и буквално растури (Фото)

Muzika24
Пејачката Јосипа Лисац, која има 73 години, пред неколку дена во преполната сала Лисински во...