Tag : petar mladenovski

Музика на кирилица

„Суперхикс“: Поддршката на кандидатот на СДСМ за Центар не е став на целиот бенд

Filip
Членовите на „Суперхикс“ вечерва објавија демант со кој се оградуваат од поддршката која фронтменот Петар...
Музика на кирилица

“Суперхикс” ја промовираа својата прва плоча (Фото)

Muzika24
Македонската рок-поп група “Суперхикс” неодамна во центарот на Скопје го промовираше својот најнов албум “Underground Evergreens”...