Tag : pijano

Културо

Четврток во Македонска филхармонија, Бетовен во изведба на тројца исклучителни солисти

Filip
Македонска филхармонија во четврток со почеток во 20 часот ќе одржи концерт насловен „Бетовен #3“...
Културо

Композиторката Гала Насева го објави својот деби албум насловен „Опус 1-8“

Filip
Композиторката на современа класична музика од Скопје, Гала Насева, го објави својот дебитантски албум „Опус...