Tag : pivofest

Музика на кирилица

Откако го згаснаа традиционалниот „Пивофест“, неофицијално Општина Прилеп го најавува второто издание на „Beer Weekend“ (Фото)

Muzika24
Поради погрешната политика, погрешните чекори во од, неинвентивноста, а донекаде и незаинтересираноста за одржување на...
Фестивали

После 18 години традиција, „Пивофест“ заминува во историјата

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, од 1-ви па се до 3-ти септември во градот...
Фестивали

Градоначалникот на Општина Прилеп, Борче Јовчески, открива: “Пивофест” ќе има и ќе се одржи од 31-ви август до 3-ти септември 2023

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, “Пивофест” годинава ќе има. Иако поради веќе познати причини...
Фестивали

Пукна тиквата! Голема и силна шлаканица за Општина Прилеп – “скриениот” организатор го одложи “Пивофест” (Фото)

Muzika24
И покрај доделената локација за одржување и одредена сума од 4 милиони денари од страна...
Во прв ред

Карлеуша ќе го спасува “Пивофест”?! (Фото)

Muzika24
По минатогодишниот дебакл на некогаш познатиот и најпосетуван Фестивал на пивото и скарата во Прилеп,...
Фестивали

Уште непочнат „Пивофест” го допре дното – се прославува непостоечки јубилеј со веќе видени музички имиња (Фото+Видео)

Muzika24
И покрај тоа што од Општина Прилеп „незнаат” кога ќе почне „Пивофест”, тие веќе втора...
Фестивали

Додека Прилеп го исчекува “Пивофест”, Градоначалникот Јовчески тактизира (Фото)

Muzika24
Веќе навлеговме во месец јуни, а Општина Прилеп не се огласува околу овогодинешното издание на...