Tag : plagijat

Балканленд

Наместо со нова, на Сплитски фестивал се појавила со песна од Тијана Дапчевиќ (Видео)

Muzika24
Изминатиот викенд во Хрватска се одржа 54-то издание на Сплитскиот музички фестивал кој беше исполнет...
Фестивали

Албанија со плагијат на Евросонг?! (Видео)

Muzika24
Српскиот портал С-Медиа, пишува дека овогодинешната евровизиска песна “Идентитет” со која Албанија (Адриан Лулгјурај и...