Tag : plostad

Музика на кирилица

Караванот „Македонијо во срце те носиме“ во среда гостува во Прилеп

Muzika24
По Штип, Битола и Велес караванот „Македонијо во срце те носиме“ оваа среда (27 септември)...
Во прв ред

Лени Партикова, Бојана Скендеровски и Ареа дел од Тетовското културно лето

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, во рамки на Тетовското културно лето кое ќе стартува...
Во прв ред

ПОТВРДЕНО: Еве кој ќе ги забавува охриѓани и туристите на новогодишната ноќ

Filip
Нашиот најголем туристички центар – Охрид и покрај пандемијата и енергетската криза ќе има забавна...
Фестивали

Јубилејното 35-то издание на “Макфест” ќе се одржи на отворено

Filip
Овогодинешното 35-то јубилејно издание на Фестивалот на забавни мелодии “Макфест”, како што велат од Општина...
Во прв ред

Игор Џамбазов и “Гуру Харе“ за Свети Трифун на плоштад во Кавадарци (Фото)

Filip
Општина Кавадарци и оваа, 2020 та година ја продолжува традицијата на одбележување на празникот св.Трифун....