Tag : pmj jazz

Фестивали

Фестивалот „Крај вардарот џез“ во септември се сели во Македонската филхармонија (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, скопскиот музички фестивал “Крај вардарот џез” ќе се одржи...