Tag : pobednik

Фестивали

Со победа на Мишко Крстевски, заврши 36-то издание на “Фолк Фест Валандово” (Фото)

Muzika24
Како и секоја година, така и оваа, традиционално по 36-ти пат се одржа најпознатиот и...
Фестивали

Победникот на Санремо, Марко преставник на Италија на Евросонг (Видео)

Muzika24
Заврши 73-то издание на еден од најстарите и најпопуларни фестивали во светот мегапопуларниот Санремо. По...
Фестивали

Објавени резулатите од тестирањето на евровизискиот победник

Filip
Организаторите на Евровизија доцна попладнево ги објавија резулатите од тестирањето на присуство на дрога кај...
Фестивали

Франција победи, Србија претпоследна на Детска Евровизија (Фото+Видео)

Filip
Вечерва во Варшава, Полска се одржа 19-то издание на Детската Евровизија. Победник е Франција со...