Tag : pocina

Музика на кирилица

Почина познатата македонската пејачка и докторка Марија Бунда – девојка која активно ја подигнуваше свеста за ракот на дојка и самопрегледувањето (Фото+Видео)

Muzika24
За жал, почина познатата македонска пејачка и докторка Марија Бунда Калпак која ја изгуби битката...
World Music

На 74 годишна возраст почина Анита Поинтер, членка на групата „Сестрите Поинтер“

Muzika24
Анита Поинтер, членка на групата „Сестрите Поинтер“, добитничка на Греми, почина на 74-годишна возраст. Пејачката,...