Tag : podarok

Covers

Емотивно и оргинално – Филип Пешевски сними кавер за безвременската “Вјеруј у љубав” (Видео)

Muzika24
Неодамна Ви го претставивме и воедно Ве запознавме со едно симпатично, младо, талентирано и пред...
Во прв ред

Авалон продукција најавува: Концертна промоција на новиот албум на Каролина “Извор” (Видео)

Muzika24
Нашите пријатели и соработници од најпознатата и активна продукција во Република Македонија, Авалон продукција, со...
Музика на кирилица

Во пресрет на 8ми март, Елена Велевска со песна порачува: “Една е мајка” (Видео)

Muzika24
Популарната пејачка Елена Велевска годинава имаше ран осмомартовски подарок за сите мајки, а нејзината песна...
Музика на кирилица

По 8 години пауза, Маријан Стојановски се враќа на мак поп сцената

Muzika24
По осум години пауза од македонската музичка сцена, познатиот македонски поп пејач Маријан Стојановски кој...