Tag : poddrska

Музика на кирилица

„Суперхикс“: Поддршката на кандидатот на СДСМ за Центар не е став на целиот бенд

Filip
Членовите на „Суперхикс“ вечерва објавија демант со кој се оградуваат од поддршката која фронтменот Петар...
Музика на кирилица

Објавен јавниот повик за финансиска поддршка на ивент индустријата

Filip
Владата на Република Македонија објавува повик за финансиска поддршка за индустријата и операторите за организација...
Музика на кирилица

Парите од албумите кои ги носеа лично на врата ДНК ги донираа за Тино и Тео кои останаа без татко

muzika 24
Кога пред неполн месец Панчо и Андреј од ДНК, почнаа своите албуми да ги продаваат...
24 Ексклузивно

Добра вест за ивент индустријата: Аплицирањето за јавниот повик на Владата ќе започне во следните 20 дена

Filip
Владата на Република Македонија како дел 5-от пакет мерки за поддршка на економијата, најави мерка...
Музика на кирилица

Шилегов ги повика Шеќеринска, Петров и Макрадули да учествуваат во #ЛокаленМузичкиПредизвик

Filip
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, сподели вчера на социјалните мрежи дека од Тони Зен...