Tag : politika

Музика на кирилица

Музичарот Бени Шаќири кандидат за градоначалник на Скопје од ЛДП и ДОМ (Фото)

Filip
Поп-рок музичарот Бени Шаќири денеска беше промовиран како кандидат за градоначалник за Скопје на коалицијата...
Музика на кирилица

“Бернајс Пропаганда” со видео спот за новиот сингл “Лажи ме, лажи ме” (Видео)

Muzika24
По три лонгплеј-албуми, повеќе стотици концерти и турнеи, македонските инди-пост-панк активисти “Бернајс Пропаганда” ја изненадија...