Tag : polska

Магазин

Во Полска откриен непроценлив портрет од Шопен купен на бувјак пред 30 години (Фото)

Filip
Распаднатиот портрет на композиторот Фредерик Шопен (1810-1849) купен на бувјак во Лублин, Полска, висеше на...
Фестивали

Мила Москов ќе ја претставува Македонија на “Детска евровизија” (Видео)

Filip
На овогодинешниот “Детски избор за песна на Евровизија” кој ќе се одржи на 24-ти ноември...