Tag : pop diva

Музика на кирилица

Тамара Тодевска со голем спектакуларен концерт во “Борис Трајковски”

Muzika24
Се започна со детскиот музички сон, на нејзина 6-та годишна возраст, со настапот на “Макфест”,...
Во прв ред

Јелена Карлеуша ќе пее на семејна прослава кај познат скопски бизнисмен?!

Muzika24
Познатата балканска поп дива Јелена Карлеуша ќе пее на семејна прослава кај познатиот скопски бизнисмен...