Tag : pop folk

Балканленд

Преслава прослави 18 години на сцената со нова песна (Фото+Видео)

Muzika24
Неодамна една од најпознатите бугарски пејачки Преслава прослави успешни 18 години на музичката сцена. Таа...
Балканленд

Некогаш ултрапопуларната бугарска пејачката Гергана денес работи во голем ланец на супермаркети (Фото+Видео)

Muzika24
Очигледно недостатокот на музички настапи се покажа како фатален за иднината на некогаш ултрапопуларната бугарска...
Премиера

Цветелина Јанева го промовираше новиот спот за песната “Без думи” (Видео)

Muzika24
На својот роденден познатата бугарска пејачка, ексклузивка на Payner production, Цветелина Јанева ги изненади и...