Tag : pop muzika

Музика на кирилица

“Нека гори” е новиот хит на младиот поп пејач Антонио Пејоски

Muzika24
Момчето кое што пред неколку месеци се појави со интересната и преубава балада “Најмила”, Антонио...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24: Даниел Дан – Секој го бира својот пат

Muzika24
Веќе докажаниот поп пејач Даниел Дан со кој ја освои публиката со многу хит синглови...