Tag : pop pejac

Музика на кирилица

Пајак и МС Стојан на 5-ти февруари ќе го промовираат новиот балкански хит “Мала моја„

Muzika24
Христијан Настески во јавноста познат како Пајак е талентирано момче кое ни доаѓа од убавиот...
Музика на кирилица

Поп пејачот Јасмин Алиевски ја запроси девојката (Фото)

Muzika24
Македонскиот поп пејач Јасмин Алиевски, кој во меѓувреме се појави и на музичкото регионално натпреварување...
Имам нешто да те прашам

Денис Димоски: Сакам следната 2022 година да снимам авторска песна (Фото+Видео)

Muzika24
Тој е роден на 4-ти јуни 1993-та година во еден од најубавите градови во Македонија,...
Во прв ред

Ѓоко Ѓорчев го најавува концертот по повод 30 години кариера на македонската музичка сцена

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот македонски поп пејач Ѓоко Ѓорчев кој често е...
Музика на кирилица

Зоран Ванев беше голема ѕвезда, жените го обожаваа! И тогаш тој одлучи дека сцената не е за него: Еве каде е и што прави денес

muzika 24
Синот на Ванев е најдобриот ракометен стрелец во Швајцарија, а неговиот талент кон спортот е...
Музика на кирилица

„Вујче мој…“: Огнен Здравковски на раката го истетовира маестро Џорлев (Фото)

Muzika24
Внукот на Зоран Џорлев, Огнен Здравковски, е млад македонски пејач кој откако почина неговиот вујко,...
Музика на кирилица

Пајак со љубовна балада за денот на вљубените (Фото+Видео)

Muzika24
После големиот хит “Бебе” која беше последното баладично издание од младиот и талентиран пејач, Пајак...