Tag : pop

24 Ексклузивно

Ексклузивно: Следниот викенд Прилеп ќе добие милион долари?!

Muzika24
Откако завршија неуспешно преговорите за веќе завршениот “Пиво фест”, Прилеп конечно викендов ќе добие милион...
Музика на кирилица

По една деценија “P.S” повторно се враќа на македонската музичка сцена

Muzika24
Изминатиот период имавме многу убави и позитивни информации што се однесува до македонската популарна музика....
Музика на кирилица

“Само Тони” – момчето што свири и пее (Видео)

Muzika24
“Само Тони” е новиот македонски инструментално-вокален бенд. Интересно во целата оваа приказна е тоа што...