Tag : poznati muzicari

Фестивали

20-то јубилејно издание на “Роса Фолк Фест” во знакот на лауреатите за животно дело (Фото)

Muzika24
Во преполната сала на Македонската опера и балет, вчера вечер се одржа 20-то јубилејно издание...
Во прв ред

Пролетен фестивал на виното во Комплексот “Македонско село” (Фото)

Muzika24
Од 20-ти до 22-ри април во Комплексот “Македонско село” ќе се оддржи третиот по ред Пролетен...
Covers

“Дипломатик бенд” со одлична изведба на легендарната “Дајте ми ја” од Гоце Николовски (Видео)

Muzika24
Музичкиот состав “Дипломатик бенд” ја промовираше својата најнова видео колекција сочинета од 17 преработени македонски...
World Music

Светски познати музичари одбиваат да пејат на претседателската инаугурација на Доналд Трамп

Muzika24
Последниот изведувач, кој одби да пее на официјалната церемонија на инаугурацијата на новиот претседател на...