Tag : poznati muzicki iminja

Во прв ред

“Гоце фест 2024” на 15 март во Дом на АРМ

Muzika24
Дирекцијата на фестивалот на новосоздадени патриотски и родољубиви песни “Гоце фест” деновиве ја откри програмата...
Во прв ред

“Охрид фест 2017”: Освен македонската елита, и позната светска група

Muzika24
Полека но сигурно се комплетира мозаикот за интернационалниот музички фестивал “Охрид фест – Охридски трубадури...
Музика на кирилица

“Љубојна” прославија 15 години со нов албум (Фото)

Muzika24
Составот “Љубојна” реши да ја заокружи оваа 2016-та година со новиот материјал насловен “Радио Љубојна”,...
Во прв ред

На 7-ми и 8-ми август во Охрид ќе се оддржи првиот Фестивал за изворни песни

Muzika24
Оровник , Охрид годинава за прв пат ќе биде домаќин на првиот Фестивал за стари...