Tag : poznati

Музика на кирилица

Тоа е лечење на комплекси – познатите едногласни за можноста да се купи верификацијата на Инстаграм (Видео)

muzika 24
Ако имате деловен профил на Инстаграм или само свој профил преку кој попатно го промовирате...
Музика на кирилица

Скандал на “Прилеп фолк фест”: Новинарите непожелни на афтер парти, организаторите и учесниците презадоволни (Фото)

Muzika24
Како што беше најавено, така и се случи. После подолга пауза од неколку години, “Прилеп...
Музика на кирилица

Познатите се простуваат од Драган Вучиќ (Фото)

Filip
Бројни познати личности се простуваат од македонскиот музичар и тв-водител Драган Вучиќ, кој почина утрово...
Во прв ред

Смеа, сатира и забава: “Златна Бубамара на популарноста” во духот на спомените

Muzika24
“Смеете да се смеете” беше главното мото на манифестацијата која долги години опстојува како таква...
Музика на кирилица

Влатко Лозановски, Елена Ристевска, Каролина… во новата сезона на “Танц со ѕвездите”

Muzika24
Во пресрет на новата сезона на телевизиското музичко шоу “Танц со ѕвездите”, организаторите размислуваат кого да...