Tag : praznik

Во прв ред

Дегустации и музичка програма за Свети Трифун во Неготино (Фото)

Filip
Општина Неготино традиционално го одбележува празникот на Свети Трифун – заштитник на лозарите. По тој...
Премиера

Тончи Хуљиќ ќе Ве насмее со новата дуетска божиќна песна (Фото+Видео)

Filip
Тончи Хуљиќ, еден од најпознатите композитори и музичари во регионот сними дуетска божиќна песна. Тој...
Во прв ред

Среќен празник Македонијо и на сите вас македонци – каде и да сте!

Muzika24
Денес е 8-ми септември, Денот на независноста на нашата Македонија. 22 години труд, работа, борба,...