Tag : precek

Фестивали

Baby Lasagna пречекан од своите фанови се расплаче на Градскиот плоштад, а публиката скандираше: ”Марко, ние те сакаме!” (Фото)

Muzika24
По пристигнувањето на аеродромот, хрватскиот евровизиски претставник Baby Lasagna пристигна на Градскиот плоштад во Јелачиќ...
Музика на кирилица

Победникот на “X Factor Adria” Даниел Кајмакоски, утре пристигнува во Скопје

Muzika24
Големото регионално тв шоу “X Factor”, кое што беше едно од најгледаните во Македонија, пред...