Tag : prednovogodisen koncert

Во прв ред

На 18-ти декември Македонска филхармонија ќе „ечи“ од новата празнична новогодишна бајка „Jingle Bells Symphony“ со одлично отпеани божиќни песни (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, нашата позната македонска поп пејачка Сара Мејс, на 18-ти...
Во прв ред

Предновогодишен концерт на Павле Камилоски закажан за 15-ти декември во МНТ

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот македонски изведувач тенор и уметник Павле Камилоски закажан...
Во прв ред

Предновогодишен концерт на Градски дувачки оркестар во МКЦ

Muzika24
Градскиот дувачки оркестар традиционално го приредува бесплатниот предновогодишен концерт, кој ќе се одржи во Младинскиот...
Музика на кирилица

ДНК годината ќе ја завршат со предновогодишен виртуелен стриминг концерт (Фото)

Muzika24
Двоецот ДНК годинава го слави своето полнолетство, па затоа оваа иако тешка година реши да...
Премиера

24 Промо: Павле Камиловски – „Такт по такт“ (Видео)

Filip
Павле Камилоски вчера вечер во Музејот на Македонската борба го одржа својот предновогодишен концерт. На...
Во прв ред

Вечерва во Дом на АРМ – предновогодишен концерт на три воени оркестри

Muzika24
Во Домот на Армијата во Скопје вечер ќе се одржи трилатерален предновогодишен концерт, на кој...
Во прв ред

Предконцертно: Слушнете како Цеца ја пее нашата “Зајди, Зајди” (Видео)

Muzika24
Цели 20 години Светлана Ражњатовиќ – Цеца е на врвот на регионалната музичка сцена. И...