Tag : prerabotka

Премиера

Sarah Mace & the Christmas Girls ви ја претставуваат акапела преработката на познатата „Santa Claus is coming to town“ (Видео)

Muzika24
Освен како сезона на споделување убави нешта и зближување со најблиските, зимскиот период е познат...
Covers

Саксофонистот Горан Папаз го преработи хитот на Тоше Проески “Го молам ноќва небото“ (Аудио)

Muzika24
Познатиот македонски саксофонист Горан Папаз кој е познат по многубројните композиции кои се авторски, и...
Музика на кирилица

„Barcelona Gipsy Balkan Orchestra” со одлична преработка на „Море сокол пие“ (Видео)

Filip
Интернационалниот ансамбл „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra” го претстави новото видео со обработка на традиционалната македонска...
Музика на кирилица

Никола Зацески сними преработка на безвременската „Лихнида” (Видео)

Filip
Никола Зацески го промовираше првиот сингл од новиот проект, преработка на безвременската „Лихнида” на Ефто Пупиновски.  „Длабоко од моето срце и душа произлезе инспирацијата за овој проект, а особено ми е драгоцен, бидејќи и јас ќе дадам мал допринос во збогатувањето  на нашиот мозаик на македонски песни, кои треба вечно да бидат препејувани и слушани од сите наши нови генерации. Се надевам ќе уживате во нашата магична бајка“, вели Зацески....
Музика на кирилица

Александар & Дац заедно со Нино Величковски ја преработија „Бабино девојче“ (Видео)

Filip
Популарното дуо Александар Митевски и Драган Спасов – Дац во соработка со Нино Величковски снимија...
Музика на кирилица

Благој Блаж Маротов со преработката на “Дејгиди луди млади години” и го честита Велигден на својата публика (Видео)

Muzika24
Еден од попознатите македонски поп пејачи Блаж Маротов, истовремено музичар, инструменталист и автор, по повод...