Tag : prerabotki

Музика на кирилица

Караванот тргна! Штипјани покажаа дека во срцето ја носат Македонија! (Фото)

Muzika24
Плоштадот „Слобода“ во Штип беше претесен за штипјани, кои дојдоа да го поздрават стартот на...
Музика на кирилица

Концертниот караван на музичкиот проект “Македонијо во срце те носиме” стартува кон почетокот на септември

Muzika24
Новиот музички проект во Македонија “Македонијо во срце те носиме”, од 6-ти септември стартува со...
Во прв ред

Perpetuum Jazzile со прекрасната “Јовано Јованке”, ги поздравија фановите во Македонија (Видео)

Muzika24
Започнуваат подготовките за настапот на светската музичка атракција Perpetuum Jazzile во Скопје, кој како што...
Музика на кирилица

Нов албум на Каролина заедно со Дуке Бојаџиев и Исмаил Лумановски (Видео)

Filip
Конечно, после бројни заеднички настапи и соработки, Каролина сними албум во соработка со Дуке Бојаџиев...
Музика на кирилица

Биба Додева в понеделник го промовира својот најнов студиски албум „Незаборавни“

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатата македонска поп пејачка и авторка Биба Додева в...
Covers

“Дипломатик бенд” со одлична изведба на легендарната “Дајте ми ја” од Гоце Николовски (Видео)

Muzika24
Музичкиот состав “Дипломатик бенд” ја промовираше својата најнова видео колекција сочинета од 17 преработени македонски...