Tag : pres konferencija

Културо

Објавена програмата за јубилејното 60-то издание на фестивалот “Охридско лето” (Фото)

Filip
Во знакот на основоположникот на Охридско лето, оперската примадона Ана Липша Тофовиќ, ќе започне годинешново...
Во прв ред

Каролина следната седмица со два концерти во Битола (Фото)

Filip
Македонското девојче Каролина Гочева следната седмица продолжува со промотивните концерти на новиот албум “Извор” во нејзината родна...