Tag : press

Во прв ред

Центар за култура – Битола со богата програма поддржана од Министерството за култура

Filip
Директорката на Центарот за култура – Битола, Маја Андоновска – Илијевски, денеска пред јавноста ги...
Во прв ред

Каролина следната седмица со два концерти во Битола (Фото)

Filip
Македонското девојче Каролина Гочева следната седмица продолжува со промотивните концерти на новиот албум “Извор” во нејзината родна...
Премиера

Младата и преубава Стојне Николова промовираше нови видеоспотови (Видео)

Muzika24
Пред неколку дена во познатиот скопски ресторан “Рагуза”, младата и преубава фолк пејачка Стојне Николова...
Во прв ред

Фестивал на трубата во Пехчево по седми пат од 13-ти до 15-ти јули

Muzika24
Како што дознава Специјализираниот македонски музички портал Музика24, од 13-ти до 15-ти јули во Пехчево...
Културо

Во понеделник 9-ти мај свечено отворање на 44-те Мајски оперски вечери

Muzika24
Денес во Македонската опера и балет се одржа прес-конференција по повод овогодинешното 44-то издание на...
Во прв ред

По три години пауза, Ѓорѓе Балашевиќ повторно со концерт пред македонската публика

Muzika24
Денес во скопското кафуле “Концепт 37” се одржа прес-конференцијата која што претставуваше само најава за...