Tag : prilep

Имам нешто да те прашам

Дедо Мраз: Среќата е во малите нешта, а тие мали нешта го прават секој човек да се радува на тоа (Фото+Видео)

Muzika24
Во овогодинешниот новогодишен серијал на интервјуа, ексклузивно и само за сите најмали и најмлади, Музика24...
Во прв ред

Во сабота на 23-ти декември голем предновогодишен хуманитарен концерт во Прилеп

Muzika24
Како што пишува ИнфоКомпас – прилепски информативен портал, на 23-ти декември (сабота) Данче Оклеска која...
Музика на кирилица

Караванот „Македонијо во срце те носиме“ во среда гостува во Прилеп

Muzika24
По Штип, Битола и Велес караванот „Македонијо во срце те носиме“ оваа среда (27 септември)...
Фестивали

Пукна тиквата! Голема и силна шлаканица за Општина Прилеп – “скриениот” организатор го одложи “Пивофест” (Фото)

Muzika24
И покрај доделената локација за одржување и одредена сума од 4 милиони денари од страна...
Фестивали

Додека Прилеп го исчекува “Пивофест”, Градоначалникот Јовчески тактизира (Фото)

Muzika24
Веќе навлеговме во месец јуни, а Општина Прилеп не се огласува околу овогодинешното издание на...