Tag : prljavo kazaliste

Балканленд

„Прљаво казалиште“ со новиот албум се враќаат на изворниот звук (Фото+Видео)

Filip
Со нетрпение очекуваниот албум од денеска е достапен на сите дигитални платформи. „Underground“, новиот студиски...
Во прв ред

Даворин Боговиќ го одржа својот прв концерт во Македонија (Фото)

Filip
Даворин Боговиќ, првиот вокал и еден од основачите на „Прљаво Казалиште“, вчеравечер за прв пат одржа солистички концерт во Македонија. И тоа ексклузивно во...
Балканленд

„Прљаво казалиште“ објави двојно ЦД – „30 години од концертот на Плошатадот: Арена Загреб“ (Видео)

Filip
Албумот „30 години од концертот на Плоштадот: Арена Загреб“, на еден од најголемите бендови на...
Балканленд

Вчеравечер Брзата помош дел од “Пивофест”, пејачот на “Прљаво Казалиште” повреден (Фото)

Muzika24
Освен убавите работи кои што се случуваат деновиве во Прилеп на овогодинешното издание на “Пивофест”, вчеравечер...