Tag : producent

Музика на кирилица

Познатиот македонски продуцент и аранжер Дарко Димитров ќе учествува на Евровизија 2024

Muzika24
Познатиот македонски композитор, продуцент и аранжер Дарко Димитров, кој за поголемата балканска естрада подготви голем...
Имам нешто да те прашам

Јован Јованов: Најсреќни луѓе се оние кои ги прават други луѓе среќни (Фото+Видео)

Muzika24
Многумина од вас кога ќе ги споменеме песните „Магија“, „Сега јас си заминувам“, „Итно ми...
Музика на кирилица

Битолскиот продуцент Мими Марковски после 10 години објави нова песна (Аудио)

Filip
Битолскиот продуцент Мими Марковски кој веќе 10 години работи на многу проекти со различни артисти...
Музика на кирилица

Познатиот музичар Горан Милошески секојдневно еден месец со лајф концерти (Фото)

Muzika24
Тој е познат македонски композитор, продуцент, пејач… а од пред неколку години и подготвува млади...
Имам нешто да те прашам

Симеон Коруноски: Освен пејач, сакам да бидам и продуцент (Видео)

Muzika24
На неодамна одржаниот интернационален музички фестивал “Охрид фест – Охридски трубадури”, кој што и годинава...
Covers

Познатиот композитор, продуцент и поп пејач Горан Милошески е заљубен?! (Видео)

Muzika24
Го паметиме по многубројните хитови кои како засебе, ги создава и за многу познати македонски...