Tag : proekt

Музика на кирилица

Младата Мина Блажев ја отпеа големата „Море сокол пие” (Видео)

Muzika24
Четвртата по ред нумера од проектот „Македонијо во срце те носиме” е „Море сокол пие”...
Музика на кирилица

Елена Андоновска ја промовираше “Река газит малој моме”, посветена на музичката легенда Александар Сариевски (Фото+Видео)

Muzika24
Неодамна познатата македонска пејачка Елена Андоновска не почести со уште еден видео запис, а со...
Музика на кирилица

Вечерва во 19 часот стартува новата сезона на музичко-забавниот проект “Жешко столче” (Фото)

Muzika24
Со почеток на новата работна сезона, музичкиот портал Музика24 и еден од најгледнаните YouTube проекти...
Во прв ред

“Вечер со Клод Болинг” на 13-ти октомври во Домот на култура во Кисела Вода (Фото)

Muzika24
Во организација на Дирекцијата за култура и уметност – Скопје на 13-ти октомври во парк „Македонија“...
Премиера

Борис Цветановски го промовираше музичкиот проект „Ris Flower“ (Фото+Видео)

Filip
Во бројно присуство на афирмирани артисти, музички експерти, колеги, пријатели и новинари, во средата во...
Музика на кирилица

Милица Кузмановска ќе снима ЦД со македонска антологиска музика

Muzika24
Во емисијата “Фолк Џубокс” која што се емитува на првиот канал на Македонската телевизија, гостинка...