Tag : programa

Фестивали

Елена Ристеска, Куку Леле, Фолтин, Љубојна и Пајак дел од ВиноСкоп 2023 (Фото)

Muzika24
Вечерва на паркингот пред СЦ „Борис Трајковски“ започнува тринаесетото издание на фестивалот на виното- „ВиноСкоп“....
Фестивали

“Есенски музички свечености” ви го најавува концертот “Музика за 30 прсти” (Фото)

Muzika24
Музичкиот фестивал “Есенски музички свечености” кој што и оваа година традиционално го организира Дирекцијата за култура...
Културо

Објавена програмата за јубилејното 60-то издание на фестивалот “Охридско лето” (Фото)

Filip
Во знакот на основоположникот на Охридско лето, оперската примадона Ана Липша Тофовиќ, ќе започне годинешново...
Во прв ред

Објавена програмата за Вевчанскиот карневал, ќе пее Влатко Лозаноски

Filip
Традиционалниот Вевчански карневал и годинава ќе понуди богата културно-забавна програма и забавни содржини за повеќе...
Во прв ред

Богата празнична програма во Охрид, Петар Грашо ќе настапува за Водици

Filip
Во пресрет на Новогодишните, Божиќните празници и Богојавление – Водици, Општина Охрид ја организира следната...
Културо

Во Битола почнува фестивалот на класична музика “Интерфест“

Filip
Битола, градот на клавирите од 2-ри до 11-ти октомври ќе биде домаќин на 28-то издание...