Tag : programa

Во прв ред

Пролетен фестивал на виното во Комплексот “Македонско село” (Фото)

Muzika24
Од 20-ти до 22-ри април во Комплексот “Македонско село” ќе се оддржи третиот по ред Пролетен...
Во прв ред

И оваа година во Прилеп, Интернационален џез викенд од 25-ти до 27-ми август

Muzika24
На големо задоволство на прилепските љубители на најслободната музичка форма, џезот, и воопшто на урбаното...