Tag : promo

Премиера

„Суперхикс“ го промовираа својот најнов студиски албум „Сила и нервоза”, градоначалникот Орце Ѓорѓиевски дел од промоцијата (Фото+Видео)

Muzika24
Денес точно на пладне, познатите и популарни „Суперхикс“ во Домот на културата „Билјана Беличанец“ во...
Во прв ред

Кики Рахимовски, синот на познатиот Аки, утре во Скопје промовира нова песна

Muzika24
Музичарот Кики Рахимовски, син на легендарниот Аки Рахимовски од „Парњи ваљак” доаѓа во Скопје. Причината...
Премиера

Каролина со нова песна и видеоспот наменети за целиот регион „Дај на сунце“ (Видео)

Muzika24
Како што не известуваат нашите пријатели и соработници од најдобрата македонска продуценска куќа, Авалон продукција,...
Премиера

Младиот скопски бенд „Red18“ со видео спот за песната „Единствен“ го промовираат својот нов ЕП насловен „Игра“ (Видео)

Muzika24
Тие се „Red18“, како што и самите велат, млад скопски бенд. Се основаат во 2021-та...
Премиера

Александар Јовевски и Петар Ренџов го промовираат својот прв студиски албум “Скопски приказни” (Видео)

Muzika24
“Скопски приказни ” е албум кој припаѓа на македонскиот етно звук со надградена хармонска, ритмичка...
Музика на кирилица

Трпчевски со бесплатен концерт го промовира “Македонисимо” пред македонската публика во Струмица (Видео)

Muzika24
По исклучителниот прием на концертите во Литванија и повторно Германија, Симон Трпчевски заедно со пријателите...
Премиера

„Добар вам дан“ е најновата песна на Марија Шерифовиќ (Фото+Видео)

Filip
Регионалната музичка ѕвезда Марија Шерифовиќ објави нова песна „Добар вам дан“, со потпис на Дарко...