Tag : promocija

Музика на кирилица

На слушачка и свирачка промоција во вторник Суперхикс ќе го промовира најновиот студиски албум „Сила и нервоза” (Видео)

Muzika24
Во Домот на култура „Билјана Беличанец“ во Кисела Вода, Суперхикс во вторник 16-ти април 2024...
Премиера

Бојана Скендеровски ја промовираше „Лажни светови“: „Одамна сакав ваква песна“ (Фото+Видео)

Muzika24
Во понеделникот, 4-ти март, во познатиот скопски ресторан „Дион“, познатата македонска пејачка Бојана Скендеровски ја...
Во прв ред

Кики Рахимовски, синот на познатиот Аки, утре во Скопје промовира нова песна

Muzika24
Музичарот Кики Рахимовски, син на легендарниот Аки Рахимовски од „Парњи ваљак” доаѓа во Скопје. Причината...
Музика на кирилица

„Дејгиди луди млади години“ – нова музичка обработка од Ламбе Алабаковски (Видео)

Muzika24
Ламбе Алабаковски оваа успешна музичка година ја заокружува со својата верзија на една од, како...
Премиера

Охридските рокери “The Backdoor Band” го промовираа видеозаписот за нивниот нов сингл насловен како “Зајко” (Видео)

Muzika24
Познатиот рок состав “The Backdoor Band”, во петокот вечер одбележа респектабилен 13 годишен естраден стаж...
Музика на кирилица

„Conspiracy” освоија прво место во Чешка со најновата песна „Гнев” (Видео)

Muzika24
Објавувањето на новиот сингл „Гнев”, македонскиот хеви метал состав „Conspiracy” не помина незабележано. Многубројни позитивни...
Музика на кирилица

Зуица Лазова: Нашиот фолклор е наша лична карта и идентитет (Видео)

Muzika24
„Колку векови во темнина си била, колку темни сказни знаеш, земјо мила, колку страдања на...
Музика на кирилица

Трпчевски со бесплатен концерт го промовира “Македонисимо” пред македонската публика во Струмица (Видео)

Muzika24
По исклучителниот прием на концертите во Литванија и повторно Германија, Симон Трпчевски заедно со пријателите...
Музика на кирилица

Игор Џамбазов и Гуру Харе ја преработија “Ако умрам ил загинам” (Аудио)

Muzika24
Во рамки на новиот студиски албум “Првите 30”, познатиот македонски шоумен Игор Џамбазов заедно со...