Tag : proslava

Во прв ред

Со Базар на вино и ракија и културно-уметнички настани Општина Кавадарци ќе го прослави „Свети Трифун“ (Фото)

Muzika24
Базар на вино и ракија, промоција и дегустација на вино и многу други настани се...
Во прв ред

79 години од ослободувањето на Куманово ќе се одбележи со низа културно-забавни настани (Фото)

Muzika24
Во сабота, 11-ти ноември, градот Куманово ќе го одбележи својот ден, односно, 79 години од...
Во прв ред

„18 години Општина Бутел – Ние те сакаме!“ – роденденско одбележување со богата музичко-забавна програма (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, под мотото „18 години Општина Бутел – Ние те...
Во прв ред

Ѓорѓе Давид и Ивана Петерс со концерт во Куманово по повод „11-ти ноември“

Filip
Фондацијата за култура и спорт – Куманово го најави мега концертот по повод „11ти Ноември“,...
Во прв ред

Нашите соработници од “Свет Аустралија” денес прославуваат трети роденден (Фото)

Muzika24
Пред точно три години на интернет простор се создаде една нова забавно-музичка интернет платформа, односно,...
Музика на кирилица

ДНК годината ќе ја завршат со предновогодишен виртуелен стриминг концерт (Фото)

Muzika24
Двоецот ДНК годинава го слави своето полнолетство, па затоа оваа иако тешка година реши да...