Tag : prostuvanje

Магазин

Прочка – празник на искреното меѓусебно простување кај православните верници

Muzika24
Денеска православните верници го слават празиникот во народот познат како Прочка. Овој ден е голем...
Музика на кирилица

“Те сакаме тато и ќе ни недостасуваш засекогаш”, Васил Хаџиманов со емотивни зборови се прости од својот татко

muzika 24
Пејачот, композитор и актер Зафир Хаџиманов почина денес како резултат на вирусот корона.Неговиот син Васил...
Балканленд

Карлеуша со потресни зборови се прости од Балашевиќ: „Луѓето како тебе не умираат“ (Фото)

Muzika24
Познатиот кантавтор Балашевиќ почина вчера на 67-годишна возраст. Да потсетиме, Балашевиќ беше примен на Инфективната...
Балканленд

Естрадата во солзи за смртта на Балашевиќ, познатите му испраќаат последен поздрав на „Панонскиот морнар“ (Фото)

Muzika24
Познатиот кантавтор Балашевиќ почина денес на 67-годишна возраст. Огњен Амиџиќ зборуваше за српски “Курир”: “Еден...
Балканленд

Пријателите и обожавателите се збогуваат од Рајко Дујмиќ (Фото)

Filip
Поранешниот фронтмен на групата “Нови фосили”, Рајко Дујмиќ, почина на 65-годишна возраст. Тој минатата недела...