Tag : protokol

Фестивали

Во понеделник на “Есенски музички свечености” концерт на четирирачно дуо за пијано (Фото)

Muzika24
Во рамките на фестивалот “Есенски музички свечености”, во понеделник 30-ти ноември во фоајето на Националната...
Музика на кирилица

ИВАП реагира: 30% од капациетот е понижувачки за уметниците и за организаторите

Filip
Асоцијација на ивент индустријата – ИВАП испрати своја реакција до јавноста и медиумите на протоколот...
Во прв ред

Ексклузивен концерт на Амира Медуњанин во Охрид (Видео)

Filip
Нашите соработници од Авалон продукција со задоволство го најавија првиот проект од концертите што ќе...
Во прв ред

Министерството за здравство дозволи организирање концерти

Filip
Министерот за здравство, Венко Филипче соопшти дека Комисијата за заразни болести ги одобрила протоколите за...
Имам нешто да те прашам

24 ИНТЕРВЈУ: Маја Бабиќ – претседател на Асоцијацијата на Ивент индустријата

Filip
Специјализираниот македонски музички портал – Музика24 од почетокот ги подржува барањата на ИВАП – Асоцијација...
Музика на кирилица

Владата подготвува протокол за организација на концерти и фестивали летово

Filip
Потпретседателот на Владата на Република Македонија Мила Царовска во придружба на министрите за здравство и...