Tag : prv album

Балканленд

Ја отпеа „Није мене душо убило“, а потоа несреќа му ја сопре кариерата (Фото+Видео)

Filip
Познатиот хит од деведесеттите години „Није мене душо убило“ испеана од Горан Димитријадис – Дима,...
Премиера

„Ерихон“ го препеаа „Епитафот“ на Кирил Пејчиновиќ (Видео)

Filip
Групата „Ерихон“ од Скопје, во склоп на својот прв албум „Невечерен ден“, снимија препев на „Епитафот“...
Имам нешто да те прашам

Ексклузивно интервју на Музика24: Неша Галија

Filip
Се сеќавате ли на познатата и многу популарна екс-југословенска група “Галија”? Основана е во 1976-та...
Музика на кирилица

Деби албум и прва европска турнеја на скопското трио “You” (Аудио)

Muzika24
Скопскиот емо-скримо-панк бенд “You” на 21-ви јануари во бифето на Младинскиот културен центар концертно ќе...