Tag : prva pesna

Музика на кирилица

Барбара Ракичевиќ со нов спот покажува доволна зрелост

muzika 24
Барбара Ракичевиќ, младата ТВ водителка, ќерка на некогашната водителска ТВ ведета и позната трендсетерка Мелита кон...
Премиера

Битолчанецот Дарко Гроздановски ја објави својата прва авторска песна (Видео)

Filip
20-годишниот Дарко Гроздановски, млад пејач и виолинист од Битола, денеска ја промовираше својата прва авторска...
Балканленд

Марко Балабановиќ од “X Factor Adria” ја снима првата песна “Слеп код очију” (Фото)

Muzika24
Се сеќавате ли на тинејџерската група “Доктори” која што минатата година беше една од фаворитите...