Tag : psihomodo pop

Во прв ред

„Партибрејкерс“, „Психомодо поп“ и „Екатерина Велика“ по 30 години во МКЦ

Filip
После првите концерти во Куршумли Ан, следната станица на возот наречен Авалон, кој брзо и...
Премиера

Слушнете ги ремастерираните албуми на „Шарло акробата“, „Електрични оргазам“ и „Хаустор“

Filip
Само една недела пред официјалното објавување на три од четирите винили со кои Кроација рекордс...
Балканленд

„Психомодо поп“ со спот за „Вампир“ ја испраќаат 2020-та година (Видео)

Filip
Неочекуваните настани што го свртеа целиот свет наопаку ја одбележаа оваа незаборавна 2020-та година. За...