Tag : publika

Музика на кирилица

Благој Блаж Маротов со преработката на “Дејгиди луди млади години” и го честита Велигден на својата публика (Видео)

Muzika24
Еден од попознатите македонски поп пејачи Блаж Маротов, истовремено музичар, инструменталист и автор, по повод...
Балканленд

Нов хит на Аца Лукас: пејачот ја претстави песната „Мама“, а многумина велат дека ова е неговата нова „Лична карта“

muzika 24
Овој пат, зад неговото бело пијано, Лукас направи песна која чека да го заземе своето...
Музика на кирилица

Филип Пецовски разголен прати поздрав од базен (Фото)

Muzika24
Пејачот Филип Пецовски стана познат на публиката по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите...
Музика на кирилица

Каде е, што прави и како изгледа денес некогаш познатиот Кико од “Македонски идол” (Фото+Видео)

Muzika24
Пред точно дестина години (2010-2011) во Македонија се емитуваше првото музичко реално тв шоу под...
Музика на кирилица

Маја Оџаклиевска се збогува со публиката, оди во пензија

Filip
Македонската пејачка со српска адреса, Маја Оџаклиевска, во емисијата „Луда ноќ“ на Радио Телевизија Србија...