Tag : queen

World Music

Членовите на „Queen“ дневно заработуваат по 100 илјади фунти од филмот „Боемска рапсодија“ (Фото)

Filip
Филмот „Боемска рапсодија“, чија премиера беше во 2018 година, ги подели обожавателите и критичарите, документирајќи...
Магазин

Нова верзија на „Ода на радоста“: Брајaн Меј од „Квин“ и шпански музичари ја снимија „Himno A La Alegría“ (Видео)

Filip
Познатата композиција на Лудвиг Ван Бетовен – „Ода на радоста“, доби нова верзија. Бројни изведувачи...