Tag : radio televizija srbija

Фестивали

Ексклузивно: Тијана Дапчевиќ влегува во трката за српски преставник на Евровизија

Filip
Српската национална телевизија (РТС) пред неполна недела го откри списокот на изведувачи кои се натпреваруваат...
Фестивали

РТС го објави конечниот список: 36 артисти во трка за српски претставник на Евровизија

Filip
По рекордниот број композиции кои беа пријавени на овогодинешниот избор за песна на Евровизија, српската...
Фестивали

Српскиот претставник на „Евровизија“ повеќе нема да се избира на „Беовизија“

Filip
Раководството на РТС, српскиот национален радиодифузер, ја прекина соработката со „Мегатон“ – продуцентска компанија која...
Музика на кирилица

Дарко Димитров дел од евровизискиот тим на „Hurricane“ (Видео)

Filip
На крајот на ноември минатата година беше објавено од РТС дека „Hurricane“ ќе бидат српски...
Балканленд

Скандалозно: Радио Телевизија Србија ја натера Маја Оџаклиевска да настапува на “Беосонг” иако е болна!

Muzika24
Маја Оџаклиевска вчера вечер на српскиот избор за песна на Евровизија настапи со песната “Анџео...